شنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-05-18
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 5102 |
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰ |
11 بازدید
۰
1
ارسال به دوستان
پ

استقلال با ترکیب آشنا اما با شرح وظایفی متفاوت در دربی پایتخت به میدان خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حدس زدن ترکیب احتمالی استقلال در دربی پایتخت کار سختی نخواهد و یازده بازیکن استقلال که در بازی‌های اخیر برای این تیم به میدان رفته اند با برنامه‌های تاکتیکی ویژه و شاید شرح وظایف متفاوت نسبت به دیدارهای اخیر برای استقلال به میدان خواهند رفت.
در گزارش ورزش سه آمده است: استقلالی ها در این مسابقه به دنبال روند همیشگی خود خواهند بود و اجازه بازیسازی و خلق موقعیت به تیم حریف نخواهند داد و البته با توجه به نفرات هجومی پرسپولیس این کار سخت تر از دیگر مسابقات خواهد بود و تدابیر فنی کادر استقلال و تمرکز بازیکنان در این مسابقه می‌تواند تاثیرگذار باشد.
ترکیب احتمالی استقلال در دربی ۱۰۳ پایتخت به شرح زیر خواهد بود:
حسین حسینی کاپیتان استقلالی ها به طور قطع درون دروازه قرار خواهد گرفت و امیدوار است روند موفقی که در طول فصل داشته را مقابل پرسپولیس هم ادامه دهد تا با به دست آوردن دوازدهمین کلین شیت فصل مهم ترین آن را هم انجام دهد، حسینی در این مسابقه مقابل خط حمله خطرناک و زهردار پرسپولیس کار سختی خواهد داشت و باید با تمرکز کافی آمادگی هرگونه موقعیتی را روی دروازه تیمش داشته باشد، از ضربات ناگهانی ترابی و اورونوف تا نفوذ ها و ضربات سر آل کثیر!
سیدحسین تاکنون ۱۰ بار مقابل پرسپولیس به میدان رفته و این یازدهمین حضور او در دربی پایتخت خواهد بود و به دنبال کسب اولین پیروزی خواهد بود.
سهرابیان – سیلوا – مرادمند
مدافعان میانی استقلال در این مسابقه به احتمال زیاد با این ترکیب در زمین حضور پیدا خواهند کرد، بازیکنانی که با توجه به قابلیت های فردی و فنی که در اختیار دارند به خوبی همدیگر را کامل می‌کنند و مهره های ارزشمندی در اختیار جواد نکونام قرار دارد، مدافعان استقلال علاوه بر کار دفاعی یکی از امیدهای گلزنی در این مسابقه خواهند بود و نیم نگاهی به ضربات آزاد و کرنر در این مسابقه خواهند داشت.

آرمین سهرابیان:
آرمین سهرابیان در سمت چپ خط دفاعی استقلال علاوه بر حضور مستحکمی که داشته با قدرت حمل توپ بالایی که دارد می‌تواند در انتقال توپ به نیمه زمین پرسپولیس نقش ویژه ای ایفا کند و فضای بیشتری در اختیار جلالی قرار دهد تا با ارسال و نفوذ به محوطه پرسپولیس خلق موقعیت کند.
سهرابیان بارها با پیراهن تیم های مختلف مقابل پرسپولیس به میدان رفته و سابقه حضور در دربی پایتخت را هم دارد و مدافع کم‌تجربه ای به حساب نمی‌آید.
رافائل سیلوا:
رافائل سیلوا مدافع برزیلی و خوش فکر آبی ها که در نبرد های فیزیکی هم قابلیت ویژه ای دارد ستاره خط دفاعی این تیم خواهد بود و رهبری فاز دفاعی استقلال را برعهده خواهد داشت، او بازیسازی از عقب زمین را بر عهده دارد و عمق دفاع استقلال را هم پوشش می‌دهد و میزان بالا یا پایین بازیکن کردن استقلال به حضور او بستگی دارد و دو مدافع دیگر استقلال آفسایدگیری را با او هماهنگ می‌کنند، این بازیکن یکی از کلیدی ترین بازیکنان دربی پایتخت خواهد بود.
این بازیکن برزیلی آخرین بازی فصل قبل خود را در فینال حذفی مقابل پرسپولیس برگزار کرد و در این مسابقه تلاش خواهد کرد که خاطره تلخ سال گذشته را به فراموشی بسپارد.
محمد مرادممند:
گل دقایق پایانی او در دربی جام حذفی به او اعتماد به نفس و انگیزه کافی برای حضور در این مسابقه می‌دهد، مرادمند در این بازی در سمت راست دفاع ۳ نفره استقلال بازی می‌کند و برای پوشش فضای خالی پشت سر صالح حردانی باید آمادگی کاملی داشته باشد، پرسپولیس از این نقطه خطرناک نشان داده و حملات زیادی روی دروازه استقلال طراحی خواهد کرد.
جلالی – چشمی – مهدی پور – رضاوند – حردانی
خط هافبک پنج نفره استقلال با قابلیت جنگندگی و قدرت دفاعی که تمامی نفرات دارند به دنبال بازی فیزیکی، خراب کردن بازیسازی پرسپولیس، پرس شدید در نیمه و زمین حریف و همچنین برتری عددی در فاز دفاعی خواهند بود و با توجه به رویکرد آنها در مسابقات اخیر دور از انتظار نخواهد بود که در این مسابقه هم توان اجرای تاکتیک مورد نظر نکونام را داشته باشند.
ابولفضل جلالی:
مدافع چپ جوان استقلالی‌ها در بازی با سپاهان تقابل جذابی با رامین رضاییان داشت و آمادگی خود را به رخ کشید و در این مسابقه هم باید مقابل دانیال اسماعیلی فر و به احتمال زیاد مهدی ترابی قرار بگیرد و مقابل دو بازیکن هجومی پرسپولیس کار سختی خواهد داشت و علاوه بر این مسئولیت نفوذ به محوطه جریمه و ارسال به داخل محوطه پرسپولیس را هم بر عهده خواهد گرفت، او در این بازی نقش ویژه ای در حملات استقلال و متوقف کردن پرسپولیس خواهد داشت.
صالح حردانی:
مدافع راست استقلال هم شرایط مشابه با جلالی را تجربه می‌کند و مقابل دو ستاره خارجی پرسپولیس روز سختی را پشت سر می‌گذراد، قدرت جنگندگی و آسان نگرفتن به بازیکنان حریف اصلی ترین ویژگی حردانی در این فصل بوده و به نظر می‌رسد او مانند دربی های قبل یک بازی پرچالش و پرتنش را پشت سر بگذارد و یکی از بازیکنانی باشد که در این مسابقه بدود، بجنگند و برای پیروزی تیمش تا لحظه آخر تلاش کند.
او سابقه ارسال پاس گل تماشایی برای رودی ژستد در اولین حضورش در دربی را داشته و در این مسابقه جانشین آخرین گلزن استقلال در دربی کوین یامگا خواهد بود.

روزبه چشمی:
رهبر اصلی تیم استقلال که در فاز هجومی و دفاعی ایفای نقش می‌کند و در وسط زمین میدان داری می‌کند، چشمی جنگ های میانه میدان را انجام می‌دهد، توپ را در زمین به گردش در می‌آورد و فضای مقابل مدافعان میانی را پر می‌کند تا آنها با تمرکز کافی محوطه جریمه را پوشش دهند، او باتجربه ترین بازیکن استقلال در زمین است که دربی های زیادی را پشت سر گذاشته و به خوبی با مسائل روحی روانی و جنگ های روانی آشناست و در این مسابقه نقش کلیدی ایفا خواهد کرد.
مهدی مهدی پور:
بازیکنی که در میانه میدان آزادانه حرکت می‌کند، در سمت راست حضور پیدا می‌کند و در آن نقطه مهاجمان و فول بک استقلال را مورد حمایت قرار می‌دهد، به نظر می‌رسد او در این مسابقه وظایف دفاعی زیادی داشته باشد و با بازگشت به عقب کمک حال صالح حردانی در فاز دفاعی باشد، مهدی پور در این مسابقه با ارسال‌های خود از نقطه کرنر و ضربات آزاد ارسالی می‌تواند یکی از گلسازهای دربی باشد و جریان مسابقه را به سود آبی‌ها پیش ببرد.
آرش رضاوند:
هافبک جنگنده استقلال که نزدیک ترین بازیکن به مهاجمان است و علاوه بر پرس شدیدی که روی خط دفاعی و میانی حریف می‌آورد با حضور ناگهانی در محوطه جریمه برتری عددی را برای استقلالی ها رقم می‌زند، حضور سر زده او در محوطه جریمه پرسپولیس در بازی رفت منجر به اعلام پنالتی و گل تساوی بخش استقلال شد.
رضاوند در این مسابقه یکی از بازیکنان تاثیرگذاری است که اگر روز خوبش باشد و موفق به قطع توپ و توپ‌ربایی شود می‌تواند استقلال را در موقعیتی قرار دهد که پرسپولیسی ها حساب نکرده اند، ضدحملات ناگهانی و سوپرایز خط دفاعی سرخ‌ها!
گوستاوو بلانکو – جلال‌الدین ماشاریپوف
خط حمله استقلال با قابلیت های متفاوت اما شرح وظایفی نسبتا مشابه هم، جلال‌الدین به عقب باز می‌گردد و توپ را دورتر از دروازه حریف در اختیار می‌گیرد و روند بازیسازی و خلق موقعیت را در دست داد و در عین حال با حضور ناگهانی در محوطه جریمه به دنبال گلزنی خواهد بود، بلانکو هم در اکثر زمان مسابقه همین کار را انجام می‌دهد اما به سبکی متفاوت و او در انتظار حضور بازیکنان استقلال برای طراحی حملات می‌ماند و سپس توپ را انتقال می‌دهد.

جلال الدین ماشاریپوف:
ستاره ازبسکتانی استقلال اولین دربی خود را تجربه خواهد کرد و با توجه به شور هیجانی که در فوتبال دارد به نظر می‌رسد حضور هواداران و شرایط جوی مسابقه روی او تاثیر مثبت بگذارد و یکی از بهترین عملکردهای خود را به نمایش بگذارد، ماشاریپوف با قدرت بدنی خوب و تکنیک بالایی که دارد می‌تواند از عمق خط دفاعی پرسپولیس استفاده کند و ضربات ناگهانی را به سمت دروازه این تیم شلیک کند.
ماشاریپوف یک گل و یک پاس گل در مسابقات اخیر استقلال به ثمر رسانده و نشان داده است برای خلق موقعیت یا گلزنی به موقعیت های زیادی نیاز ندارد.
گوستاوو بلانکو:
مهاجم آرژانتینی استقلال با شناخت بیشتر نسبت به لیگ ایران و حساسیت بالایی که در این مسابقه وجود دارد با توجه به تجربه بالا و نوع فوتبالی که دارد می‌تواند ستاره این تک مسابقه باشد و با رویکردی متفاوت علاوه بر کنترل نبض بازی استقلال در گلزنی هم متفاوت عمل کند و در صورتی که شانس گلزنی برای او ایجاد شود خطرناک ظاهر شود، با اینکه تمام مدافعان و هافبک های دفاعی لیگ برتر به سبک فوتبالی او آشنا شدند اما نتوانستند او را مهار کنند و اکثر ضربات سر اول و وقفه ای که برای حضور بازیکنان به فاز هجومی می‌دهد ثمر بخش بوده است.
بلانکو در بازی رفت به عنوان بازیکن جانشین چند دقیقه ای به میدان رفت اما در این مسابقه در نوک پیکان خط حمله استقلال حضور پیدا خواهد کرد و امید اصلی گلزنی آبی‌ها خواهد بود.

۲۵۱ ۲۵۱

منبع: خبرگزاری خبرآنلاین

منبع خبر به همراه لینک آن ( در انتهای متن خبر ) نوشته شده است و خبرگزار در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 5102 ) را همراه با ذکر موضوع به آدرس  info@khabargozar.com  ایمیل بفرمایید. با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزار مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزار در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید