جمعه, ۴ خرداد ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-05-24
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 6910 |
تاریخ انتشار : ۰۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۱ |
13 بازدید
۰
1
ارسال به دوستان
پ

فضانوردان جدید ناسا که از سال ۲۰۲۱ تحت آموزش بودند و اخیرا فارغ‌التحصیل شدند، قابلیت‌های لازم را برای حضور در ماموریت‌های آینده به مقصد ماه در اختیار دارند.

به گزارش ایسنا، فضانوردان جدید ناسا در انتظار اعزام به ماموریت‌های قمری هستند.
به نقل از اسپیس، «جک هاتاوی»(Jack Hathaway) فضانورد ناسا پیش از اینکه کاندید فضانوردی ناسا شود، باید بر آخرین مانع غلبه می‌کرد. این مانع، یافتن زمان برای شنیدن اخبار بود. هاتاوی در سال ۲۰۲۱ منتظر تماس «رید وایزمن»(Reid Wiseman) فضانورد ناسا و رئیس وقت اداره فضانوردی بود تا بشنود آیا او نیز می‌تواند به آژانس بپیوندد یا خیر.
هاتاوی در روز پنجم مارس گفت: «سرانجام در پایان بعد از ظهر، وایزمن یک ایمیل برای من فرستاد.» سپس وایزمن در یک تماس تلفنی به هاتاوی گفت که باید برای آموزش دیدن در ناسا چمدان‌هایش را جمع کند و هاتاوی از شنیدن این خبر هیجان‌زده شد.

جک هاتاوی

هاتاوی و ۱۱ فضانورد دیگر که ۱۰ نفر از ناسا و دو نفر از امارات متحده عربی هستند، ۲.۵ سال آموزش اولیه را در ماه جاری به پایان رساندند و اکنون واجد شرایط برای ماموریت‌های آینده هستند. آنها یک مجموعه غنی از امکانات پرواز فضایی برای لذت بردن دارند که پروازهای احتمالی را به ایستگاه فضایی قمری طی برنامه «آرتمیس»(Artemis)، ماموریت‌های چند ماهه در «ایستگاه فضایی بین‌المللی»(ISS) و ماموریت‌هایی به ایستگاه‌های فضایی تجاری آینده که در حال توسعه هستند، شامل می‌شوند.
بیشتر بخوانید:
مراسم فارغ‌التحصیلی فضانوردان جدید ناسا برگزار شد
مطمئنا این روند بدون مانع نخواهد بود. دو مأموریت اول سرنشین‌دار آرتمیس در ژانویه به دلیل مشکلات فنی به تعویق افتادند و ناسا با بودجه کمتری در سال مالی ۲۰۲۵ روبه‌رو شده که ممکن است تأثیر بیشتری را بر برنامه‌ریزی ماموریت بگذارد اما فضانوردان جدید با نگاه کردن به یک مقیاس زمانی طولانی‌تر در یک دهه یا بیشتر، انرژی و خوش‌بینی را احساس می‌کنند.
هاتاوی گفت: دلایل زیادی برای هیجان‌زده شدن وجود دارد. کارهای سخت زیادی وجود دارند که کل گروه باید انجام دهند. همه چیز برای حضور در اداره فضانوردی بسیار خوب است. همه شرکای تجاری که فرود روی ماه و مأموریت‌های ماه را انجام می‌دهند، به این اداره وارد می‌شوند. آنها فرصت لازم را برای داشتن شرکای تجاری متعددی که فرودگرهای قمری و سیستم‌های فرود انسانی را می‌سازند، فراهم می‌کنند. من در مورد این کار واقعا هیجان‌زده هستم.
«جسیکا ویتنر»(Jessica Wittner) فضانورد جدید و فرمانده نیروی دریایی آمریکا گفت از اینکه می‌بیند گذشته‌اش به چندین برنامه فضایی کمک می‌کند، هیجان‌زده است.
ایستگاه فضایی قدیمی به تعمیر و نگهداری بیشتری نیاز خواهد داشت و ایستگاه‌های تجاری با راه‌اندازی شدن در دهه ۲۰۳۰، به توجه نیاز پیدا خواهند کرد. هر آزمایشی که ویتنر در فضا یا روی زمین انجام دهد، به افرادی نیاز خواهد داشت که با تجهیزات راحت کار کنند. یکی از اولین کارهای ویتنر پس از فارغ‌التحصیلی در دوره فضانوردی، کار کردن روی لباس‌های فضایی جدید برای فضانوردان خواهد بود.

جسیکا ویتنر

ویتنر با اشاره به تجربه‌ای که پرواز می‌تواند برای گروه‌های مهندسی و شرکت‌های علاقه‌مند به گسترش تجربه در مدار پایین زمین برای ایستگاه‌های فضایی تجاری آینده به ارمغان بیاورد، گفت: زمان فوق‌العاده شلوغی برای عضویت در ناسا و بخشی از صنعت فضایی است و من باور دارم که فضانوردان به ایفای نقش بزرگ خود در این صنعت ادامه خواهند داد.
«آنیل منون»(Anil Menon) جراح پرواز و فضانورد جدید ناسا گفت: از آنجا که مردم به محیط‌های گوناگون در ماه و مدار زمین پرواز می‌کنند، شرایط پزشکی جدیدی برای مدیریت در این مسیر وجود خواهد داشت. شرکت‌هایی مانند «آکسیوم اسپیس»(Axiom Space) نیز اکنون غیرنظامیان را به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌فرستند و طیف گسترده‌تری از افراد را از نظر پزشکی نسبت به آنچه معمولا در گروه فضانوردان ناسا دیده می‌شود، معرفی می‌کنند.
وی افزود: من فکر می‌کنم که این کار، روزنه‌هایی را برای یادگیری به سوی همه ما باز خواهد کرد. وقتی به سفر ماه یا مریخ و به نسل‌های بعدی فکر می‌کنیم، دوست داریم که همه بتوانند پرواز کنند و در برنامه فضایی شرکت داشته باشند اما باید یادگیری را درباره نحوه واکنش افراد گوناگون آغاز کنیم. این اولین گام در این مسیر است.

آنیل منون

آرتمیس، برنامه بزرگی است که در افق پیش روی فضانوردان جدید قرار دارد. چهار فضانورد ماموریت آرتمیس ۲ معرفی شده‌اند و در حال آموزش دیدن برای ماموریت دور ماه در سال ۲۰۲۵ هستند. نام سرنشینان ماموریت آرتمیس ۳ برای فرود روی ماه در سال ۲۰۲۶ هنوز اعلام نشده است و این امر، فرصت کمی را برای فضانوردان جدید باقی می‌گذارد. آرتمیس ۴ و ماموریت‌های فراتر از آن به مقصد پایگاه قمری «دروازه ماه»(Lunar Gateway)، احتمالات قوی‌تری برای گروه فضانوردان جدید هستند.
«آندره داگلاس»(Andre Douglas) فضانورد جدید ناسا درباره ماموریت آرتمیس گفت: آنچه من را هیجان‌زده می‌کند، این است که یک کار جدید به شمار می‌رود. من همیشه مجذوب چیزهای جدید بوده‌ام و دوست دارم چیزهایی را توسعه دهم.
داگلاس در واقع همیشه فرصت‌های یادگیری را برای حرکت‌های شغلی در ذهن خود دارد. به همین دلیل، او گارد ساحلی را ترک کرد و پیش از ثبت نام در ناسا، به عنوان مهندس به آزمایشگاه فیزیک کاربردی «دانشگاه جانز هاپکینز»(JHU) پیوست.
وی افزود: من به حل کردن مشکلات جدید و مقابله با چالش‌های جدید نیاز داشتم زیرا واقعا به فشار آوردن به خود و درک پتانسیل واقعی هم به عنوان یک شخص و هم به عنوان یک گونه ایمان دارم. رفتن به ماه و سپس مریخ، ذهن من را شکوفا می‌کند. ما سعی داریم چیزهایی را که در هالیوود دیده‌ایم، به واقعیت تبدیل کنیم. بنابراین به جای ترس از ناشناخته‌ها، بیایید سعی کنیم تا به مقابله با آنها بپردازیم. این شعار من است.

آندره داگلاس

وقتی از جک دیلینی»(Jack Delaney) هوانورد نیروی دریایی و فضانورد جدید پرسیده شد که چه چیزی در برنامه آرتمیس او را هیجان‌زده می‌کند، گفت: چه چیزی هیجان‌انگیز نیست؟ من به عنوان یک خلبان علاقه‌مند هستم تا درباره نحوه مدیریت قدرت در طول یک فرود دشوار روی ماه یاد بگیرم. این کاری است که برای خلبانان نظامی برنامه «آپولو»(Apollo) در دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ نیز دشوار بود.
«کریستوفر ویلیامز»(Christopher Williams) فضانورد جدید تأکید کرد که گروه او آماده رفتن به ماه و استفاده کردن از مهارت‌های خود برای رسیدن به آنجا هستند. ویلیامز گفت: من فکر می‌کنم برخی از افرادی که امروز با آنها هستم، روی ماه خواهند بود. ما نه تنها در حال رشد کردن هستیم، بلکه به مجموعه کارهای خود اضافه می‌کنیم و از مدار پایین زمین فراتر می‌رویم.
انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

منبع خبر به همراه لینک آن ( در انتهای متن خبر ) نوشته شده است و خبرگزار در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 6910 ) را همراه با ذکر موضوع به آدرس  info@khabargozar.com  ایمیل بفرمایید. با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزار مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزار در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید